Zdroj: http://www.dd-bystrany.cz/nabizene-sluzby/domov-se-zvlastnim-rezimem/dzr-informace-o-sluzbe  •  Vydáno: 25.2.2010 9:13  •  Autor: shiggyzam

Informace o službě

Ubytování klientů

Domov se zvláštním režimem je v budově DD Bystřany umístěn ve 3. a 4. patře. Ve třetím patře je 52 lůžek pro klienty s lehčími formami duševních onemocnění – deprese, úzkostné poruchy, apod. Ve čtvrtém patře je 45 lůžek pro klienty s Alzheimerovou chorobou nebo jinými typy demence.

Klienti DZR jsou ubytováni na pokojích:

Obvykle mají dva pokoje společné sociální zařízení. Pokoje jsou vybaveny základním nábytkem a signalizačním zařízením . Dále mají klenti DZR k dispozici denní místnost, jídelnu a prostornou centrální koupelnu na každém patře. Mohou též využívat ostatní společné prostory domova důchodců (vstupní halu, kavárničku, klubovnu, venkovní terasu a zahradu, atd.).

img img

Součástí poskytované služby je také: Našim klientům nabízíme rozmanité aktivity vhodné pro osoby trpící chronickým duševním onemocněním:
img img img

Kdo našim klientům poskytuje péči a pomoc: Lékařskou péči poskytuje 3x týdně praktický lékař a odborní lékaři (psychiatr, fyziatr, stomatolog) dle potřeb klientů.